Klimafit

Стійкість до кліматичних умов

SAATBAU PROBSTDORFER маркує свої сорти під брендом “KLIMAFIT”, які з року в рік, дають урожай вище середнього за найскладніших погодних умов.

KLIMAFITозначає:

  • стабільність до умов довкілля;
  • стресостійкість і відмінне здоров’я;
  • урожайність вище середнього навіть за найскладныших погодних умов таких як спека чи посуха

Наша відповідь змінам клімату

Останні роки характеризувалися спекою і посухою з одного боку та сильними опадами з іншого. Виклики змін клімату спостерігаються повсюди. Існує запит на гнучкі, стабільні і стресостійкі сорти.

Ми не здатні вплинути на екстремальні погодні умови які є актуальними останніми роками, будь-то посуха чи повінь. Проте одне, на що ми можемо вплинути – це спосіб господарювання на наших землях. З одного боку, нам необхідно зберегти вологу, намагаючись зменшити непродуктивне випаровування. З іншого, можна застосувати методи, щоб покращити здатність грунту накопичувати вологу і підвищити норму інфільтрації у разі сильних дощів. І те й інше забезпечує більше накопичення вологи в грунті, яка стане доступною для росту рослин.

Окрім накопичення гумусу і покращення якості грунтів загалом велике значення має вибір сорту чи гібриду, пристосованого до певного типу грунту і до змін погодних умов. Селекція рослин і постійний розвиток відповідних сортів при цьому є вирішальним фактором.

Селекція рослин, особливо селекція нових сортів, відбувається в заданих кліматичних умовах певної місцевості, завдяки чому природний процес адаптації визначений наперед.

Ми, селекціонери, управляємо цим, закладаючи наші селекційні досліди у місцевостях з високим кліматичним стресом. Це дає нам змогу розвивати ще краще адаптовані сорти. Центральний пункт у цьому полягає в посиленому розвитку кореня, оптимальному розвитку молодих рослин і здоров’ї, щоб забезпечити високу врожайність в умовах зміни погоди таких як сильні дощі і посуха. На наших селекційних полях/розсаднику ми інтенсивно працюємо над розвитком сортів, стійких до кліматичних умов, щоб задовольнити майбутні вимоги агровиробників.