02.08.2021

SAATBAU та PROBSTDORFER SAATZUCHT оголосили про запуск об’єднання українських представництв

Наприкінці вересня 2020 року у м. Леондінг (Австрія) було досягнуто згоди про об’єднання в Україні бізнесів двох потужних австрійських насіннєвих компаній SAATBAU LINZ eGen та PROBSTDORFER SAATZUCHT GmbH & Co KG.

Домовленість є результатом волевиявлення представників двох компаній в Україні задля розвитку та зростання бізнесу. Надалі фірми будуть працювати над повним об’єднанням шляхом злиття за принципом 50/50, повідомляє преслужба компанії SAATBAU.

Очікується, що процес буде закінчено до 11.01.2021 року. Новостворена компанія матиме назву «SAATBAU – PROBSTDORFER UKRAINE».

Компанії SAATBAU LINZ eGen та PROBSTDORFER SAATZUCHT GmbH & Co KG мають великий досвід спільної співпраці в Австрії. Так, спільній дочірній селекційній компанії SAATZUCHT DONAU в цьому році виповнилось 20 років, а дочірня компанія в Румунії DONAU SAAT була створена в 2014 году.

Наразі компанії знаходяться на етапі злиття та розробляють нову стратегію розвитку, утім загальна модель не зазнає кардинальних змін. Керувати компанією буде поточна команда ТОВ «ЗААТБАУ УКРАЇНА» на чолі з генеральним директором Танею Хюбнер.

«Ми переконані, що синергія двох селекційних компаній забезпечить ще кращий доступ українских аграріїв до новітньої та високопродуктивної австрійської генетики з одних рук», – запевняє Таня Хюбнер.

Новостворена компанія «SAATBAU – PROBSTDORFER UKRAINE» продовжуватиме працювати над зростанням стабільного розвитку агровиробників. Портфоліо і в подальшому будуть доповнювати найкращі сорти з набором цінних господарських ознак зі спільних селекційних програм.

«Співпраця на рівні селекції SAATZUCHT DONAU в Австрії і надалі фокусуватиметься на відборі адаптивних для українських умов сортах сої, пшениці та ріпаку, які повністю задовольнятимуть зростаючі потреби фермерів, переробників та споживачів», – коментує Фелікс Гьон, керівник розвитку бізнесу в Україні, PROBSTDORFER SAATZUCHT.

Як представник двох європейських селекційних компаній, нова організація «SAATBAU – PROBSTDORFER UKRAINE» матиме на меті:

  • розширити позиції на українському ринку насіння;
  • посилення інвестицій в селекційні дослідження задля збільшення врожайності сільськогосподарських культур і одночасно збереження природних ресурсів, та подальший розвиток органічного напрямку землеробства в Україні;
  • диверсифікація портфоліо;
  • підвищення якості виконання щоденних завдань за рахунок збільшення штату співробітників.

Для довідки:

PROBSTDORFER SAATZUCHT (Пробстдорфер Заатцухт) – є найбільшою приватною насіннєвою компанією в Австрії. Вона заснована у 1947 р. і вже багато років веде успішну діяльність на ринку насіння Австрії та інших країн Центральної та Східної Європи. Компанія займається селекцією сортів основних с.-г. культур (зернових, сої, ріпаку, соняшника), виробництвом та реалізацією насіння. Багато років успішно працює на внутрішньому та міжнародних ринках насіння, особливо в країнах Центральної та Східної Європи.

Завдяки своєму українському представництву «ДУНАЙ АГРО» починаючи з 2014 року, представляє на ринку насіння України кращі сорти найважливіших с.-г. культур, постійно розширює асортимент своїх продуктів та надає компетентний фаховий супровід українським фермерам.

 

SAATBAU Linz eGen ( Заатбау Лінц еГен), була створена в 1950 році. Нині понад 3 200 австрійських фермерів є членами та власниками цього потужного сільськогосподарського кооперативу. Його основною метою діяльності є забезпечення агровиробників якісним насіннєвим матеріалом. Підтримуючи збут насіннєвого матеріалу в більш ніж 15 країнах Європи та Азії, SAATBAU LINZ постійно сприяє розвитку якісного, орієнтованого на довгострокову перспективу сільського господарства. SAATBAU – одна з небагатьох компаній, яка представляє найбільше різноманіття культур: понад 350 сортів близько 30 культур, основними з яких є кукурудза, соняшник, зернові та бобові культури, ріпак, льон олійний, гарбуз.

В 2013 року в Україні була зареєстрована дочірня компанія «ЗААТБАУ Україна». Крім продажу насіннєвого матеріалу, одним з перспективних напрямків роботи є ліцензійне виробництво озимої та ярої пшениці, озимого ячменю, сої, зернового гороху у співробітництві з провідними насіннєвими господарствами України. Також компанія закладає велику кількість власних дослідів для виявлення найкращої адаптації селекційного матеріалу до кліматичних умов України, та перевірки різноманітних засобів технологій для надання в подальшому компетентних рекомендацій сільгоспвиробникам.